Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини
   
      Ukr.
Eng.
 
gbdmm
   
               
Пошук на сайті
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
ПОСИЛАННЯ
http://gbdmm.okis.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Мережа...
   

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ

1. У збірнику наукових праць «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» друкуються результати наукових досліджень за розділами: загальні питання машинобудування; моделювання робочих процесів машин; гірничі та піднімально-транспортні машини; будівельні машини і технологічне обладнання; землерийні, дорожні та меліоративні машини; автоматизація та інформаційні технології.

2. Рукописи приймаються тільки у файлах на компакт-диску або USB Flash-накопичувачі. До них додають примірник роздруківки статті обсягом 5…7 сторінок, включаючи літературу, що містить не менше 10 найменувань. Ілюстрації і таблиці за площею не повинні перевищувати 30 % від загального обсягу статті.

3. Заголовок статті (розмір 10), ім’я та прізвища авторів (розмір 10, курсив), місце роботи, контактні дані та анотації (розмір 9, курсив) виконують шрифтом Arial на повну ширину сторінки: по центру дають назву статті (великими напівжирними літерами); рядком нижче по центру – ім’я та прізвище авторів із зазначенням місця і міста роботи авторів та e-mail для зв’язку. Нижче повторюють те саме англійською мовою. Нижче дають анотації українською, російською та англійською мовами з ключовими словами.

4. Текст рукопису друкують у 2 колонки шрифтом Times New Roman Cyr розміром 12 з інтервалом 1. Поля сторінки до тексту: зверху 2,5см; знизу і з обох боків 2см; абзацний 0,5см; колонтитулів 1см. Ширина колонок 8см, інтервал між ними 1см. Встановлюють вирівнювання по ширині та автопереноси. Сторінки рукопису у файлі не нумерують. Назви рисунків і таблиць виконують розміром 11 (пояснення до рисунків - 10) і супроводжують англійським перекладом, який розміщують рядком нижче. У кінці статті наводять список літератури (розміром 11), до якого додають транслітерований список (вимоги оформлення >>>).

5. Ілюстрації виконують у графічних редакторах, сумісних з MS Word 2010 (товщина ліній не менше 0,5), вставляють їх у текст тільки кадруванням; номер і підписи - у тому ж кадрі. Кольорові і тонові рисунки не допускаються. Фотографії повинні бути контрастними, скановані з розподільною здатністю не менше 300 dpi та збережені з розширенням .tiff, .gif, .jpg. Цифрові позначки на рисунках повинні бути пропорційні розміру рисунка.

6. Слід уникати застосування громіздкого математичного апарату. Формули набирають в редакторі Eq.3 з параметрами 12-9-7-16-12 (примусова зміна формату не допускається). Центрування формул у тексті виконують табулятором, нумерацію - по правому краю. Не можна використовувати об’єкт «таблиця» для розміщення формул та рисунків.

7. Прямим шрифтом набирають грецькі букви, символи в тексті і формулах, кирилицю (у т.ч. індекси), номери рисунків, розміри на кресленнях, абревіатуру, стандартні функції, хімічні елементи (МЗР, sin, Re, Ag тощо). Курсивом виділяють англійські букви, позначення у формулах, цифри в експлікаціях рисунків. Стилі та формати букв і позначень у тексті повинні відповідати прийнятим у формулах і рисунках.

8. Бібліографічний опис літератури виконують згідно з державним стандартом (приклади див. Бюлетень ВАК України№ 5, 2009, С.26-30). Для кожного джерела вказують: прізвище автора, назву, місто і місце видання, рік публікації, кількість сторінок. Перше слово джерела – виділяють курсивом. Посилання на літературу дають у квадратних дужках в порядку посилання. Бібліографічний опис має відповідати титульній сторінці видання. Назви статей, а також монографій, збірників, праць нарад, тезисів доповідей, авторефератів дисертацій вказуються повністю. Для статей обов’язково дається їх назва, назва видання, рік, том, номер, початкова та кінцева сторінки, для монографій – назва, місце видання (місто), видавництво, рік видання, загальна кількість сторінок. В список вносять тільки опубліковані роботи.

9. У статті необхідно дотримуватись термінології, прийнятої державним стандартом; використовуючи новий термін або абревіатуру, автор повинен розшифрувати та пояснити їх. При виборі одиниць фізичних величин слід дотримуватись системи СИ.

10. Стаття повинна бути структурована та завершуватись коротким висновком.

11. При доопрацюванні статті після рецензії на першій сторінці вказують її редакційний номер, число, місяць, рік і примітку "рукопис після доопрацювання”. До рукопису обов’язково додають: 1) останню виправлену електронну версію файла; 2) відповіді на всі зауваження рецензента, підписані авторами. Датою надходження статті вважається момент отримання редакцією її остаточного тексту.

12. Редакція має право скорочувати і вносити редакційні зміни тексту рукописів. Не прийняті до опублікування матеріали статей та коректура авторам не повертаються. Рукописи, які не відповідають зазначеним вимогам, до розгляду не приймаються.

13. Згідно з «Положенням про електронні фахові видання», електронна копія збірника передається редакцією у форматі HTML або PDF в Національну бібліотеку України ім. В.І. Вернадського для зберігання та доступу до неї через мережу Internet за адресою http://www.irbis-nbuv.gov.ua.